jesteś tutaj :  ElektroBaz > Najczęstsze pytania > Jak powstaje oprogramowanie


Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Jak powstaje oprogramowanie


Czym jest MS Access i jakie ma możliwości?

  1. Rozpoznanie potrzeb - w tej fazie prowadzone są wstępne rozmowy z klientem w celu rozpoznania jego faktycznych potrzeb, opłacalności przedsięwzięcia i ustalenia korzyści jakie mogą zostać odniesione po wdrożeniu aplikacji.


  2. Analiza potrzeb klienta - w tej fazie przeprowadza się dokładną analizę, w celu ustalenia funkcjonalności aplikacji, wyglądu interfejsu i zasad poruszania się między formularzami. W tej fazie ustalane są rodzaje wymaganych raportów, struktura plików importu i exportu itp.


  3. Realizacja projektu przy współpracy z klientem - tutaj projektuje się strukturę bazy danych, formularze, raporty. Po akceptacji klienta przechodzi się do fazy Implementacji.


  4. Implementacja - w fazie implementacji wprowadzane są w życie ustalenia zawarte w poprzednich fazach. W trakcie tej fazy robione są testy wewnętrzne w celu weryfikacji poprawności działania aplikacji. Jeśli istnieje potrzeba kontaktujemy się z klientem.


  5. Wdrożenie - to instalacja aplikacji u klienta oraz przeprowadzenie szkolenia, dokonywanie zmian i poprawek zgłaszanych przez klienta oraz ostateczna weryfikacja poprawności.


  6. Obsługa powdrożeniowa - w tej fazie prowadzone są prace pielęgnacyjne. W razie zajścia potrzeby produkt jest rozwijany - dodawane są kolejne raporty i formularze.
Niezwykle ważnym czynnikiem w trakcie trwania całego projektu jest stała współpraca z klientem. Czas trwania projektu jest oczywiście związany ze stopniem skomplikowania przedsięwzięcia
 
Księga Gości Skontaktuj się z nami.

Jeżeli podoba Ci się strona, masz uwagi, wpisz się do Księgi Gości.